Více O nás

Symbolika barev

Žlutá

je živá, zářivá barva, povzbuzující až provokující, pronikavá a projasňující. Je to veselá barva slunce, jara a léta, která dává chuť do života a přináší radost. Povzbuzuje sebevědomí a optimismus, uzdravuje tělo a mysl. Nabíjí všechny buňky. Rozvíjí samostatnost, nezávislost, uvědomění si sebe sama. Podporuje intuici, optimismus, tvořivost a zlepšuje vnímání. Žlutá ochraňuje solar plexus (játra, slinivka, žlučník) a sílu „jájsem“ (haló, jsem tu!).

obrazek

Oranžová

je optimistická barva, barva oblohy ozářené sluncem, barva pomeranče, zralých plodů i barva léta. Je to barva, která je hřejivá, kamarádská, optimistická, usměvavá, neutrální, smířlivá a pozitivní. Je zároveň barvou radosti a moudrosti. Je mimořádně povzbuzující, podporuje zdravé prosazování se a aktivní úsilí. Posiluje tělo, podporuje trávení, pomáhá překonávat citové ochromení, depresi. Snižuje bolest, uvolňuje a dodává dobrou náladu. Přináší hravost, radost z pohybu, vyvolává pocit jakoby nohy chtěly sami tančit (radost ze sebe samé). Patří k vnitřní ženě, podporuje ženství a duchovno.

obrazek

Červená

je ohnivá barva energie, života, krve – životadárné tekutiny roznášející živiny. Působí povzbuzujícím dojmem, zahřívá, dodává energii, probouzí životní sílu a povzbuzuje k činnosti (až nutí k činům). Dodává nám energii a zároveň nás zvýrazňuje a posiluje pocit uspokojení. Podněcuje hluboké emoce.

obrazek

Modrá

je krásná uklidňující barva moře, klidný proud životadárné vody smívající smutek. Vyrovnává energie, čistí duši a přináší svěžest. Zároveň uklidňuje, čistí.a uvolňuje mysl, aby se mohla otevřít inspiraci a intuici. Také pomáhá proti pocitům samoty a opuštěnosti. Je barvou hluboké vody, v níž se odráží vysoké nebe, a s nebem nás také spojuje. Odedávna je svázána s náboženskými pocity – např. v křesťanství je barvou Panny Marie, v Tibetu barvou "nehybné záře vědomí". Přináší klid, rozjímání, harmonizaci, spojuje se s uvážlivým, mírným způsobem života a navozujepocit jistoty. Je to barva moudrosti. Přináší pocit naprosté pohody, uklidnění, uspokojení, bezstarostnost.

obrazek

Zelená

je svěží a uklidňující barva, která má léčivý potenciál. Je snad nejrozšířenější barvou na naší planetě. Je barvou vegetativního života, která podporuje rozvoj a růst. Má tišící účinky, uklidňuje nervovou soustavu. Souvisí se smyslovým vnímáním. Povzbuzuje přátelství, pocity sounáležitosti s ostatními, mírumilovnost. Souvisí se službou druhým, s potřebou být užitečný a možná i proto je barvou samaritánů. Zelená je také barva jara, kdy se všechno zelená a probouzí k životu, barva probouzejícího se života, která poskytuje odpočinek očím. Uspává, navozuje pocit klidu.

obrazek

Fialová

je mystická, tajemná barva lásky, moudra, korunní čakry, barva nejvyšších. Pomáhá harmonizovat jak fyzické, tak i duchovní energie, získat rovnováhu a je tak trochu něčím jiná než ostatní barvy. Přináší inspiraci a také pokoru, napomáhá meditacím a tlumí deprese. Konejší,boří zábrany, ale impulzivně pobízí k činnosti. Pomáhá zjistit proč tu jsem, jaký je můj úkol a dosahovat osobních cílů.

obrazek

Zaujala Vás naše práce? Ozvěte se nám!

Kontaktujte nás!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.